İnternet Hukuku

Gaziantep internet Hukuku

İnternet Hukuku

Son zamanlarda, özellikle de sosyal medyanın kişiler ve şirketler tarafından kullanılmaya başlaması ile birlikte çok güncel bir alan olarak karşımıza çıkan bilişim hukukunu; internet hukuku ve teknoloji hukuku olarak ikiye ayrılabiliriz. Teknoloji Hukuku hem dijital bilginin hem de bilgisayar programlarının dağıtılması ile ilgili hükümleri düzenlemektedir. Aynı zamanda bilgi güvenliğinin sağlanması ve elektronik ticaret konuları bu hukuk alanında düzenlenmektedir. ERD Hukuk Bürosu’nun Gaziantep inernet hukuku uzman avukatları, Türkiye ve Gaziantep’te şirketlere ve bireylere internetle ilgili hukuk davaları ve ceza davalarında internet hukuku uzmanı avukatları ile hizmet vermektedir. ERD Hukuk Bürosu, özellike elektronik ticaret hukuku Gaziantep uzman avukatları ile Internet siteleri için verilen erişim engelleme idari kararları, Elektronik Alan adlarının alımı devri ve yenilenmesi, Fikri Mülkiyet Hukuku ve Web Sitesi İçerik Ve Tasarımlarının Korunması, İnternet Ortamında Kişilik Haklarına Saldırı, İnternet Yayınlarındaki Hukuki ve Cezai Sorumluluklar, Domain Adlarının Devri ve Domain’den Kaynaklanan Haksız Rekabet Halleri ile elektronik ticaret hukuku konusunda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

Diğer taraftan İnternet Hukuku, internetin kullanılması ile ortaya çıkan hukuki meseleleri incelemektedir. İnternet Hukuku ise birçok hukuk alanı ile etkileşim içerisinde bulunur ve İnternet erişimi ve kullanımı, güvenlik, ifade özgürlüğü ve yargılama gibi neredeyse hukukun diğer tüm alanları ile ilişkilidir.

ERD Hukuk Bürosu internet hukuku uzman avukatları ile; İnternet Hukuku alanında özellikle; Elektronik ticarette oluşabilecek hukuki sorunlar, İnternet ortamında sözleşmelerin kurulması, Mesafeli alım-satım sözleşmelerinin kurulması, Elektronik abonelik sözleşmelerinin kurulması, Kişisel verilerin korunmasının sağlanması, Spam sayılan reklam amaçlı ya da diğer önemsiz e-mailer, Internet siteleri için verilen erişim engelleme idari kararları, Alan adlarının alımı devri ve yenilenmesi, Fikri Mülkiyet Hukuku ve Web Sitesi İçerik Ve Tasarımlarının Korunması, İnternet Ortamında Kişilik Haklarına Saldırı, İnternet Yayınlarındaki Hukuki ve Cezai Sorumluluklar, Domain Adlarının Devri ve Domain’den Kaynaklanan Haksız Rekabet Halleri, Bilgisayar yazılımı, sistem ve programlarının Internet ağlarının korunmasına yönelik hukuki danışmanlık hizmetlerinin verilmesi, Elektronik ticaret, Google ve benzeri arama motorlarına ve web sitesi içeriklerine ilişkin fikri mülkiyet hak ihlali konularında hukuki sürecin başlatılması gibi konularda hukuki hizmet verilmektedir.

Bilişim Suçları alanında ise; Internet ortamında işlenen suçlar, Bilgisayar sistemleri ve servislerine yetkisiz erişim ve dinleme, Bilgisayar sabotajı, Bilgisayar kullanılarak dolandırıcılık, Bilgisayar kullanılarak sahtecilik, Kanun tarafından korunan bir yazılımın izin alınmadan kullanılması, Şahıs yada şirketilerin internet sitelerinin hackleme işlemleri, Yasaya aykırı yayınlar, Pornografi içeren yayınlar, Hakaret ve Sövme, Internet üzerinden işlenen hakaret, tehdit, karalama, iftira, haksız rekabet, telif ihlali, kimlik gaspı ve benzer suç, kabahat ya da haksız eylemler ve benzeri konularda hukuki destek sağlamaktayız. Google Adobe W3